DOLAR 18,8223 0.08%
EURO 20,4566 -0.02%
STERLIN 23,2023 0.03%
ALTIN 1.165,48-0,46
BIST %
BITCOIN 427150-1,37%
Ağrı

AÇIK

18 18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Başkan Taşdemir Projelerini Paylaştı

ABONE OL
22 Mart 2019 14:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Taşlıçay Ak Parti Belediye Başkan adayı İsmet Taşdemir, Taşlıçay’da yapacağı projelerini Tek tek anlattı. İşte Taşdemir’in Yapmak istediği projeler…


 1. Şehir Planlaması ve Çevre Düzenlemeleri
  -İlçemizdeki problemli yolları onarıp, Asfaltsız ve parke taşsız yol bırakmayacağız.
  -İlçemizin daha güzel bir şehir görünümüne kavuşması için şehir planlamasına ağırlık vereceğiz. Çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için çaba göstereceğiz. 
  -Temiz sokaklar, yeşil alanlar ve sorunsuz altyapı için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.
 2. Çöp Problemnin Çözümü
  İlçelerimizde büyük sorunların başında gelen çöp sorununu çözme noktasında gelişmiş projeleri devreye sokacağız. Gece mesaisiyle çalışmak üzere kuracağımız bir ekiple çöpleri gece toplayacağız
 3. İçme suyu ve Sulama Kanalları
  İlçemizin yıllardır var olan içme suyu problemini yapacağımız ek içme suyu hatlarıyla çözeceğiz ve Yukarı Taşlıçay Deresinden faydalanarak, ilçe içerisinde kanallar yapmak suretiyle bahçeler için kullanılabilir hale getireceğiz. Bu kanallarla getireceğiniz su ile vatandaşımız bahçe sulaması yapacak ve tarıma yönlendirilecektir.
 4. Hayvan Barınağı
  İlçemizde bilindiği üzere yüzlerce sahipsiz sokak hayvanı bulunmaktadır. Bu sorunun en temel çözümü olan hayvan barınaklarını yapıp bu canlara sahip çıkacağız.
 5. Taşlıçay’a Yeni Hastane
  Sağlık Bakanlığıyla yaptığımız görüşmeler sonucu, 30 yataklı, 2 ameliyathaneli yeni bir hastane sözü aldık. İlçemize hayırlı olsun.
 6. Her Mahalleye Muhtar Evi, Çocuk Oyun Parkı ve Aşevi
  Her mahalleye muhtarlık bürosu, taziye evi, aşevi ve çocuk parkı yapacağız
 7. Spor Kompleksi ve Sosyal Tesisler
  İlçemizde çok amaçlı bir spor kompleksi ihtiyacı yıllardır mevcuttur. Bunu öncelikli projemiz olarak göreceğiz ve bir an önce çalışmalarını yapacağız. Gençlerimize yönelik sosyal aktiviteler oluşturacağız ve sosyal tesisler kuracağız.
 8. Taşlıçay Belediyesi Kütüphanesi
  İlçemize büyük bir kütüphane yaparak Üniversiteye hazırlanan gençlerimize rahat ders çalışabilecekleri bir ortam hazırlayacağız.
 9. Jeotermal Sıcak Su
  İlçemizde devam eden jeotermal sıcak su arama çalışmalarını titizlikle devam ettireceğiz. Kaplıca, hamam ve Rehabilitasyon Merkezi gibi turizm, tarım ve sağlık alanlarında ilçemizi bölgede etkin hale getirmeyi esas alacağız. Bu kaynaktan yararlanarak seracılık faaliyetlerini başlatacağız. Taşlıçay Domatesi üretimi yaparak ihraç edeceğiz.
 10. Ebeveynlere Yönelik Seminerler
  Eğitimin olmazsa olmazı olan veli-öğretmen-öğrenci işbirliğini güçlendirmeyi önemsiyoruz. Bölgemizin eksik kaldığı bu konuda çalışmalar yapmamız gerektiğinin farkındayız. Öğretmenlerimize yardımcı olacak, eğitim öğretim sürecine katkı sağlayacak tüm faaliyetlere açık bir anlayış içerisindeyiz. Öğretmenlerimizin kutsal mesleğini icra etmesini kolaylaştıracak, velileri bilgilendirme çalışmaları düzenleyeceğiz. Alanında uzmanlaşmış kişilerden, velilere bilgilendirici seminerler, belediyemiz tarafından ilçemizde düzenlenecektir. Bu seminerler hem eğitime katkı sağlayacak hem de anne-baba-çocuk arasındaki iletişimi kuvvetlendirecektir.
 11. Kır Düğün Salonu
  -Recep Tayyip Erdoğan Parkında bulunan açık alanda bir kır düğün salonu da inşa edeceğiz.
  -Düğün salonu üst fiyat limiti ise 500 tl olacaktır.
  -Düğün arifesinde olan ihtiyaç sahibi çiftlerimiz için Belediye Düğün Salonu ücretsiz olacaktır.

 12. İlçe Otogarı
  Taşlıçay’a, Şehirlerarası otobüslere de ev sahipliği yapabilecek kapasiteye sahip modern bir otogar inşa edeceğiz.
 13. Taşlıçay Belediyesi İşletmeleri
  İlçemizin temel geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılığı ön plana çıkararak kuracağımız mandıra ile süt ve süt ürünleri üreterek ilçe ekonomimize önemli katkılar sağlayacağız. Belediyemiz tarafından kurulacak olan işletmelerle, ilçe ekonomisi canlandırılacak, işsiz vatandaşlarımıza istihdam sağlanarak, işsizlik nedeniyle gerçekleşen göçün önüne geçilecek. Böylelikle aile bütünlüğü korunacak.
 14. Kadınlar İçin Meslek Kursları
  Taşlıçay’da yaşayan ev hanımı kardeşlerimizi de unutmadık. Tüm gücümüzle meslek kurslarını teşvik edeceğiz. Mutlu anneler mutlu nesiller yetiştirir. Kapı kapı dolaşıp bu konuda kadınları bilgilendireceğiz.
 15. Su, Çevre,Temizlik  Ücreti Muafiyeti
  İlçemizde dar gelirli ailelerden su, çevre temizlik ücreti alınmayacaktır.
 16. Taşlıçay Belediyesi Kreşi ve Ana sınıfı
  İlçemizde özellikle çalışan annelerimizin çocukları için Milli Eğitim Bakanlığıyla işbirliği halinde okul öncesi eğitim kurumları açacağız. Yine aynı şekilde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile işbirliği halinde ilçemizde kreşler açacağız.

 17. Dini Günler için Düzenlenecek Etkinlikler
  Dini açıdan önemli olan günlerde, tüm mezhep ve içtihatten vatandaşlarımızın düzenleyeceği etkinlere, ayrım gözetmeksizin destek olunacak ve gerekli imkân sağlanacaktır.
 18. Cumhuriyet Mahallesine İlkokul
  Milli Eğitim Bakanlığı ile gerekli görüşmeleri gerçekleştirip, Cumhuriyet Mahallesi’ne bir ilkokul yapacağız.
 19. Halk Günleri
  Belediye-Halk ilişkilerini en üst seviyeye çıkararak, halkımızın karar alma süreçlerine müdahil olması konusunda halk günleri yaparak, halk sorunlarını yakından takip edeceğiz ve birlikte çözümler üreteceğiz.
 20. Geri Dönüşüm
  Doğa dostu belediyecilik anlayışı ile geri dönüştürülebilir atıklar belediyemiz tarafından toplanacaktır. İlçemiz genelinde her mahalle ve köye; okul, hastane gibi devlet kurumlarına geri dönüşüm çöp kutuları yerleştirilecektir. Halkımız bu geri dönüşüm ünitelerine çöp atma konusunda bilinçlendirilecektir. Hep birlikte hem doğamızı koruyacak, hem de ilçe ekonomimize katkı sağlayacağız.
 21. Öğrencilere Destek
  Toplumu kalkındırmanın ve geliştirmenin en önemli basamağı eğitimdir. Bu nedenle öğrencilerimize elimizden geldiği ölçüde destek olacağız.
 22. Şeffaf Yönetim ve Liyakatlı İşe Alım
  Belediyemiz tarafından yapılacak olan tüm ihaleler ve alımlar basın önünde gerçekleştirilecektir. Belediye işletmelerine personel alımı yapılırken aşiret, aile ayrımı yapılmaksızın, tek kriter ihtiyaç sahibi ve işin erbabı olması olacaktır.
 23. Balık Gölü Festivali
  Balık Gölü çevre düzenleme çalışmalarını bir an önce tamamlayıp, burada her yıl düzenlenen, geleneksel bir festival düzenleyeceğiz. Balık Gölü’nün gerçek potansiyelini kullanarak ilçemize ekonomik ve sosyal katkı sağlayacağız.
 24. İmar ve Ruhsat İzni
  -İlçemizin güzelleşmesi için, inşaatların imar ve ruhsat oturma izni, alt limit ücretinden alınacak.
  -İmar, ruhsat, yeşil alanlar ve yol sorunu olan tüm vatandaşlarımızın problemleri, ayrım gözetmeksizin, çözülecektir. 
 25. Gençlere Yönelik Projeler
  Değerli gençlerimiz, sizler ilçemizin temel dinamiğisiniz. Sizler ürettikçe ilçemiz kalkınacak. Hibe veren bütün kuruluşlara ilişkin ilçe bilgilendirme toplantıları yapılarak gençler bilgilendirilecek ve gelir getirici projeler yapılması sağlanarak, istihdam için gereken her şey yapılacaktır.
 26. Kar Temizleme Ekibi
  Kar temizleme ekibi kurarak, kış aylarında şehir merkezinde sürekli çalışma yapılmasını sağlayacak ve kardan dolayı meydana gelecek mağduriyetlere izin vermeyeceğiz.
 27. Engelsiz Taşlıçay
  Engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracak tüm projeleri hayata geçireceğiz.
 28. Adnan Menderes Mahallesi Dere Islahı Projesi
  Adnan Menderes Mahallesinden geçen dere yatağını ıslah ederek taşkın riski ve atık sorununu ortadan kaldıracağız.
 29. Dört Mahalleye, Dört Kardeş Belediye
  Her mahalleye bir kardeş belediye bulacağız. Böylelikle, ilçemiz daha hızlı kalkınacaktır.
 30. Yerel Esnafı Kalkındırma Projesi ve Pazar Yeri
  İlçemizdeki esnaflarla işbirliği yaparak Taşlıçay halkını yerel esnaflardan alışveriş yapmaya teşvik edecek faaliyetlerde bulunacağız. İlçe esnaflarımızın kalkınması için esnaflarımızla görüşmeler yapılıp, haftada bir gün pazar kurulması için bir pazar yeri belirleyeceğiz.
 31. Taşlıçay Kart
  -Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize Taşlıçay Kart projemizle ücretsiz ulaşım ve yemek imkânı sağlayacağız.
  -İlçemizin adını taşıyan Taşlıçay Kart ile ilçemizde ihtiyaç sahibi aileler büyük zincir marketler hariç olmak üzere yerli esnaflardan alışveriş yapacak, esnafımız kazanacak, ilçemiz kazanacak.
 32. Park Sorunu
  İlçemizde var olan park sorununu, açık ve geniş park alanları tahsis ederek çözüme kavuşturacağız.
 33. Ağaçlandırma ve Rekreasyon Alanı Temini
  Ağaçlandırma seferberliği başlatıp ilçemizi, halkımızın hak ettiği gibi, yemyeşil bir cennete çevireceğiz.
                                       Dilek, Öneri ve Şikayet Hattı

  7/24 ulaşabileceğiniz dilek, öneri ve şikayet hattıyla tüm istekle yakından ilgilenecek ve tüm problemleri çözüme kavuşturacağız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.