Taşlıçay Güncel Gazetesi Köy Çocukları Pizza ile Tanıştılar - Taşlıçay Güncel GazetesiTaşlıçay Güncel Gazetesi
TAŞLIÇAY SON DAKİKA

Taşlıçay Haber > Taşlıçay Haberleri

Bu Haber 03 Ağustos 2021 - 5:18 'de eklendi.

Köy Çocukları Pizza ile Tanıştılar

Doğubayazıt Bağımsız Belediye başkanı Yıldız Acar köy çocuklarını, ağırladı. Kırsal köylerdeki çocukları misafir eden Başkan Acar, Çocuklara daha önce hiç tadmadıkları pizza ısmarlayarak meraklarını g...

Doğubayazıt Bağımsız Belediye başkanı Yıldız Acar köy çocuklarını, ağırladı.

Kırsal köylerdeki çocukları misafir eden Başkan Acar, Çocuklara daha önce hiç tadmadıkları pizza ısmarlayarak meraklarını giderdi.

Acar, İshak Paşa sarayında Dosso Dossi Holding’in sergilediği, İtalyan ressamların resim sergisine köy okulları öğrencileri ile beraber gezdiler.
Özellikle Pandemi sürecinde evlerine tıkalı kalan, kültür ve sosyal etkinliklerden uzak kalan minikler, gün boyunca Belediye Başkanı Yıldız Acar ile birlikte güzel bir gün geçirdiler. Miniklerin ilgi odağı haline gelen resim sergisi sırasında öğrenciler, Belediye Başkanı Yıldız Acar’ı tarihi saray hakkında soru yağmuruna tuttular.
Doğubayazıt Belediyesi Sosyal ve kültürel projeler kapsamında sık sık öğrenciler ile bir araya gelerek turizmin adeta kalbi olan Doğubayazıt’ı, geleceğimiz olan çocuklarımıza aşılamayı hedefliyor.

Başkan Acar; ‘’ Çocukluğumuzda böyle Sosyal etkinlikler pek yoktu. Özellikle köylerimizde ikamet eden, o günün yaşam koşullarına kendini kaptırmış Aileler ve çocuklar bu tarz etkinliklere malesef katılamıyordu. Ama şuan koşullar çok uygun. Biz, Doğubayazıt Belediyesi olarak elimizdeki bütün yetkiyi ve imkânı seferber etmeye hazırız. Özellikle çocuklarımızın sevinci ve mutluluğu bize güç verirken, aynı zamanda geleceğimiz olan çocuklarımıza kötü alışkanlıklardan uzak bir yaşam sunmalıyız. Eğitim seviyesi yüksek, aile kavramı bilen, geleneklerine bağlı bir nesil yetiştirmeli ve mutlu bir yaşam sunmalıyız. Ayrıca Bu konuda kendi memleketine her zaman katkıda bulunan değerli iş adamı Hikmet Eraslan Bey’e şahsım ve halkım adına teşekkür ederim ’’ dedi.
Program, resim sergisi gezisi ardından, yenilen yemekle son buldu.

Etiketler

BU HABERE YORUM YAP

Yorum Yok

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN