Taşlıçay Güncel Gazetesi Taşlıçay'ın Emektar Müdürü Emekli Oldu - Taşlıçay Güncel GazetesiTaşlıçay Güncel Gazetesi
TAŞLIÇAY SON DAKİKA

Taşlıçay Haber > Taşlıçay Haberleri

Bu Haber 18 Ocak 2020 - 9:00 'de eklendi.

Taşlıçay’ın Emektar Müdürü Emekli Oldu

Taşlıçay’ın Emektar Müdürü Emekli Oldu Uzun süredir Taşlıçay Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Kaya emekliliğe ayrıldı. Görev yaptığı süre içerisinde tüm kamu birimleri,...

Taşlıçay’ın Emektar Müdürü Emekli Oldu

Uzun süredir Taşlıçay Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Kaya emekliliğe ayrıldı.

Görev yaptığı süre içerisinde tüm kamu birimleri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar ile uyumlu ve iş birliği halinde Kaymakamların talimatları ve bilgisi dahilinde etkin, verimli ve vatandaş memnuniyeti odaklı çalışan işinde titiz, prensipli, devlet memuru anlayışı içerisinde Taşlıçay Kaymakamlığı Yazı İşleri müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Kaya emekli oldu.

65 yaşında Emekli olarak görevinden ayrılan Kaya, 1955 Doğumlu, Tanrıverdi köyünün kürekli (Deny) mezrasında dünyaya geldi, İlk- Ortaokulu Taşlıçayda, Lise’yi Ağrı Naci Gökçe lisesinde tamamlayan Mehmet Kaya,
1978’de Ağrı Valiliğinde göreve başladı.
Evli 5 Çocuk Babası Olan Kaya, Taşlıçay’a 2005 yılından beri hizmet ederek Kaymakamlık Yazı işleri Müdürlüğünü yürütmekteydi.

Mehmet Kaya bir çok fakir ve fukaraya verdiği destekten dolayı ilçe halkı tarafından sevilen bir isim olarak görevini tamamladı.
Görev yaptığı süre içerisinde Ailesinin de etkinliğiyle, bir çok aşiret anlaşmazlıklarında, kan davalarında ve kız kaçırma olaylarında kanaat önderi olarak görevler üstlenerek, barışlar sağlamıştır.
Keke lakabıyla toplum hafızasında yer edinen Şeyh Mehmet Kaya’ya Taşlıçay adına bundan sonraki hayatında başarılar diler, teşekkür ederiz.

Etiketler

BU HABERE YORUM YAP

Yorum Yok

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN