Taşlıçay Güncel Gazetesi Belediye Başkanı İsyan Etti - Taşlıçay Güncel GazetesiTaşlıçay Güncel Gazetesi
TAŞLIÇAY SON DAKİKA

Taşlıçay Haber > Taşlıçay Haberleri

Bu Haber 27 Aralık 2019 - 8:47 'de eklendi.

Belediye Başkanı İsyan Etti

Ağrı’da bulunan Türkiyenin en yüksek rakımlı gölü olan Saklı Cennet Balıkgöl’ün bazı kesimlerce bilinmemesi ve tanınmaması durumu için, Taşlıçay Belediye Başkanı isyan ederek, Bu göle sahi...

Ağrı’da bulunan Türkiyenin en yüksek rakımlı gölü olan Saklı Cennet Balıkgöl’ün bazı kesimlerce bilinmemesi ve tanınmaması durumu için, Taşlıçay Belediye Başkanı isyan ederek, Bu göle sahip çıkılmasını istedi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde seçilen Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir, ilk iş olarak Saklı Cennet Balıkgöl’de bir festival düzenleyerek gölün turizm’e kazandırılması için çalışmalara başlamıştı.
Kış aylarında yaklaşık bir metre buz tutan 34 km alana sahip Saklı Cennet Balıkgöl için kış etkinlikleri düşünen Başkan Taşdemir, Buraya destek istedi.
Sosyal medya hesapları ve çağrılarla destek isteyen Belediye Başkanı İsmet Taşdemir Taşlıçay Balıkgöl’ün diğer göllerle kıyaslandığında içinde bulundurduğu balık çeşitleriyle ön plana çıktığını, Kış aylarında yaklaşık bir metre kalınlığında buz tuttuğunu ve buradaki köylülerin buz üzerinde ağır vasıflı araçlar kullanarak karşıya geçtiğimi belirtti.
Başkan Taşdemir, Balıkgöl üzerinde her türlü etkinliğin yapılabileceğini belirtti.

Etiketler

BU HABERE YORUM YAP

Yorum Yok

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN