Taşlıçay Güncel Gazetesi Kaymakam Murtaza Ersöz'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı - Taşlıçay Güncel GazetesiTaşlıçay Güncel Gazetesi
TAŞLIÇAY SON DAKİKA

Taşlıçay Haber > Taşlıçay Haberleri

Bu Haber 28 Ekim 2019 - 9:23 'de eklendi.

Kaymakam Murtaza Ersöz’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96.Yıldönümü Milletçe coşkuyla kutlamaktayız. Cumhuriyet rejimi ile egemenlik kayıtsız şartsız milletin olmuştur. Cumhuriyette devlet yönetimi; sınıfların, kişileri...

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96.Yıldönümü Milletçe coşkuyla kutlamaktayız. Cumhuriyet rejimi ile egemenlik kayıtsız şartsız milletin olmuştur. Cumhuriyette devlet yönetimi; sınıfların, kişilerin, ailelerin ve bir zümrenin eline bırakılamaz. Milletin bütün bireyleri yönetime katılabilir ve söz sahibi olabilir. Çünkü Cumhuriyet yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir.

                Büyük Önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, Türkiye’nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin en önemli teminatıdır. Aydınlık yarınlara ulaşılmasında en büyük güvencemiz de Türk Milletinin birlik ve beraberliği, vatanını ve bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan yaşam felsefesidir.

                Bu duygu ve düşünceler ile Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını bu vatan uğruna feda eden şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, halen hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Etiketler

BU HABERE YORUM YAP

Yorum Yok

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN